Cisco Secure Firewall 1220
Firewall NGFW klasy Compact z portami 10G – najczęściej wybierany model dla firm od 30 do 150 pracowników. Łączy wydajność klasy enterprise z kompaktową obudową i prostym zarządzaniem przez Cisco FMC.
Parametry wydajnościowe
Dane z oficjalnego Cisco Secure Firewall 1200 Series Data Sheet, tabela dla oprogramowania Threat Defense (aktualizacja 9 lipca 2025).
| Throughput FW + AVC | 9,0 Gbps |
| Throughput NGIPS | 9,0 Gbps |
| Throughput FW + AVC + IPS | 9,0 Gbps |
| IPSec VPN throughput | 10 Gbps |
| TLS decryption | 1,5 Gbps |
| Nowe połączenia / sek. | 50 000 |
| Maks. sesji równoległych (AVC) | 300 000 |
| Maks. peerów VPN | 300 |
| Maks. instancji VRF | 10 |
| High Availability | Active/Standby |
| Multi-instance | Nie |
| Filtrowanie URL – kategorie | 80+ |
* Wydajność mierzona dla pakietów 1024B. Wartości mogą się różnić w zależności od aktywnych funkcji, protokołów i obciążenia. Źródło: Cisco Secure Firewall 1200 Series Data Sheet.
Dla kogo jest Cisco Secure Firewall 1220?
Model 1220 jest optymalny dla rosnących firm, które potrzebują przepustowości klasy enterprise w kompaktowej obudowie z portami 10G.
Idealny dla rosnących przedsiębiorstw z własną infrastrukturą IT. Obsługuje wielu użytkowników jednocześnie bez kompromisów wydajnościowych – nawet przy włączonej inspekcji IPS i filtrowaniu URL.
2 porty SFP+ 10G pozwalają na bezpośrednie podłączenie do switchy core lub łączy operatora klasy 10G bez bottlenecku na granicy sieci.
Do 300 peerów VPN i IPSec throughput 10 Gbps – dla firm z pracownikami zdalnymi lub oddziałami site-to-site. Obsługuje IKEv2 i SSL VPN.
Zgodność z wymogami bezpieczeństwa sektora finansowego, medycznego i prawniczego. IPS, URL filtering, TLS inspection i Cisco Talos Intelligence w jednym urządzeniu.
Wybierz 1220 jeśli:
- Potrzebujesz portów 10G SFP+
- Masz 30–150 użytkowników
- Chcesz kompaktowej obudowy (nie rack)
- Budujesz VPN dla pracowników zdalnych
- Wymagasz inspekcji TLS i filtrowania URL
Rozważ inny model jeśli:
- Firma ma do ~20 os. → rozważ 1210 (od 14 100 zł)
- Potrzebujesz 4 portów SFP+ → rozważ 1230
- Wymagasz montażu rack 1U bez kitu → rozważ 1230
- Masz 500+ użytkowników → rozważ 1240 / 1250
Wybierz pakiet Threat Defense
Sprzęt wymaga oddzielnej subskrypcji Cisco Threat Defense. Licencja aktywuje IPS, ochronę przed malware, filtrowanie URL i wsparcie Cisco TAC.
| Funkcja | T | TM | TC | TMC ★ |
|---|---|---|---|---|
| IPS – Cisco Talos signatures | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| Malware Defense (AMP) | – | ✓ | – | ✓ |
| URL Filtering (80+ kategorii) | – | – | ✓ | ✓ |
| Cisco Talos Intelligence | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| Wsparcie Cisco TAC | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| Aktualizacje oprogramowania FTD | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| Okres subskrypcji | 1 / 3 / 5 lat | 1 / 3 / 5 lat | 1 / 3 / 5 lat | 1 / 3 / 5 lat |
★ TMC (IPS + Malware + URL) – rekomendowany pakiet dla pełnej ochrony. Dla pary HA: 2 licencje – 50% rabatu na drugą. Ceny licencji na zapytanie.
Firewall 1210 vs 1220 vs 1230
Sprawdź jak model 1220 wypada na tle sąsiednich modeli i wybierz właściwy dla swojej sieci.
| Parametr | 1210 | 1220 ← ten | 1230 |
|---|---|---|---|
| Throughput FW + AVC | 6,0 Gbps | 9,0 Gbps | 13 Gbps |
| Throughput NGIPS | 6,0 Gbps | 9,0 Gbps | 11 Gbps |
| IPSec VPN throughput | 5,0 Gbps | 10 Gbps | 13 Gbps |
| TLS decryption | 1,0 Gbps | 1,5 Gbps | 2,5 Gbps |
| Max sesji równoległych | 200 000 | 300 000 | 400 000 |
| Max peerów VPN | 200 | 300 | 500 |
| Porty 10G SFP+ | – | 2x SFP+ | 4x SFP+ |
| Obudowa | Compact | Compact | Rack 1U |
| Waga | 1,38 kg | 1,40 kg | 4,24 kg |
| Pobór mocy (max) | 40 W | 40 W | 57 W |
| Cena sprzętu od (netto) | 14 100 zł | 20 200 zł | 36 400 zł |
Specyfikacja sprzętu
Najczęstsze pytania o Firewall 1220
Ile kosztuje Cisco Secure Firewall 1220 z licencją?
Czy Cisco Secure Firewall 1220 obsługuje High Availability (HA)?
Czy Cisco Secure Firewall 1220 można zamontować w szafie rack?
Jaka licencja Threat Defense jest rekomendowana dla 1220?
Kiedy wybrać 1220 zamiast 1210? A kiedy 1230?
1220 vs 1230: Wybierz 1230 jeśli potrzebujesz 4 portów SFP+ (zamiast 2), natywnego formatu rack 1U bez kitu, lub masz ponad 150–200 pracowników i wymagasz wyższej przepustowości (13 Gbps FW). Model 1230 kosztuje od 36 400 zł netto.
Jak długo trwa dostawa i jak wygląda proces zakupu?
Wycena
Dobierz Cisco Secure Firewall 1220 do swojej sieci
Podaj liczbę użytkowników, przepustowość łącza, lokalizacje oraz wymagania VPN i HA. Pomożemy sprawdzić model, dobrać licencję i ustalić zakres potrzebny do przygotowania wyceny.
- Bezpłatna konsultacja doboru modelu i licencji
- Wycena sprzętu + licencji (1, 3 lub 5 lat)
- Konfiguracja i wdrożenie firewalla w ramach oferty
- Rabat do 60% dla projektów Cisco Deal Registration
Dziękujemy!
Skontaktujemy się, aby doprecyzować potrzeby i ustalić następny krok.